Obraz do salonu

Salon – to tu spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Jak wybrać obraz do salonu? Czy warto mieć obrazy w salonie? 

W całym domu jest jedno miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. To w nim relaksujemy się i odpoczywamy, a także spędzamy czas z bliskimi. Salon, bo o nim mowa, powinnien zatem spełniać szereg kryteriów, aby każdy z nas mógł czuć się w nim dobrze. Jednym z nich jest dobrze urządzone wnętrze. To nie tylko umeblowanie i układ pokoju, ale przede wszystkim dodatki. Pamiętajmy, że to nie tylko dywan, lampa czy szafka nocna, uzupełnieniem będzie również obraz na zamówienie. Jaki obraz wybrać do salonu?

Pierwsza, najważniejsza rzecz, to nasz gust. Nie możemy przecież powiesić na ścianie czegoś, co nam się nie podoba. Jeżeli nie jesteśmy specjalistami w wyborze obrazów, możemy zlecić wykonanie go na zamówienie. Wtedy sami zdecydujemy o tym w jakiej będzie kolorystyce, co będzie przedstawiał i jakich będzie rozmiarów. Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich wyborów, najlepiej skorzystać z rady specjalisty – artysty, który porozmawia z nami i doradzi.

Jeżeli ważne są dla nas zasady feng shui, powinniśmy pamiętać o tym, że w salonie, jak i w sypialni, nie należy wieszać obrazów przedstawiających członków naszej rodziny, a także złowrogo spoglądającyh portretów. Wierzyć tym zasadom czy też nie, faktycznie niektóre osoby mogą odczuwać w takiej sytuacji pewien dyskomfort psychiczny i czuć się obserwowanymi. W zależności od tego, czy chcemy bardziej ożywić wnętrze czy raczej potrzebujemy więcej spokoju, stawiajmy na odpowiednie barwy. O roli kolorów we wnętrzach pisaliśmy już na blogu, link do tekstu znajdziesz tutaj.

Jeżeli wolimy bardziej tradycyjne motywy, nie jest wskazane korzystanie z replik znanych dzieł sztuki. Mimo, że są to piękne obrazy, będą mało oryginalne i mogą sprawić, że wnętrze stanie się po prostu kiczowate. Jeżeli wybierzemy takie dzieło, które będzie wywoływało w nas jakieś emocje, wtedy nasz salon na pewno nabierze odpowiedniego charakteru.

Jeśli poszukujecie niebanalnego, oryginalnego i wyjątkowego dodatku do sypialni, idealnym rozwiązaniem będzie obraz na zamówienie. Także obraz do salonu. 

Close Menu