Kolory wnętrza a kolory obrazu

Kolory, jakimi się otaczamy, a także te w które się ubieramy mają ogromne znaczenie. Wpływają na naszą psychikę, kreatywność, a nawet zdrowie psychiczne. Jak dobierać kolory wnętrza? Jak dobrać kolory obrazu? 

Kolory mają dla człowieka ogromne znaczenie i oddziałują na niego na wielu polach. Jak się okazuje, nie tylko kultura i światopogląd wpływają na to jak odbieramy symbolikę kolorów. Także ludzka fizjologia jest od nich zależna. Ciepłe barwy na przykład, bardziej pobudzają organizm. Ludzka osobowość i psychika także mają wpływ na postrzeganie kolorów. Wywołują one różne nastroje: od przyjemności po smutek. Co więcej, kolory mogą także wpływać na procesy fizjologiczne naszego organizmu. Kolory to potężna broń, z której możemy korzystać! Wykorzystując wiedzę, w jaki sposób kolory na nas działają, możemy odpowiednio dobierać je do poszczególnych wnętrz – na przykład za pomocą różnorakich dodatków, jak również obrazów na zamówienie. 

Jak odbieramy poszczególne kolory i jak wpływają one na nasz organizm? 

Kolor żółty kojarzy się ze słońcem, co sprawia, że uznawany jest za radosny i przyjazny. Pomarańcz to ciepło i komfort. Zauważyliście, że kolor pomarańczowy, czy brzoskwiniowy to częsty wybór wystroju wnętrz restauracji, czy barów szybkiej obsługi? Nie przez przypadek. Odcienie pomarańczu pobudzają apetyt – sprytne, prawda? Czerwony pobudza pozytywne myślenie i towarzyszy wzrostowi motywacji. Z kolei fiolet to silny kolor, który pobudza wyobraźnię i potrafi zarazem wyciszyć. Różowy podnosi poczucie bezpieczeństwa. Brązowy to kolor ziemi, daje wrażenie stabilizacji i pewności. Zielony uspokaja, kojarzy się z naturą i relaksuje. To dlatego wiele placówek medycznych używa zieleni nie tylko na ścianach, ale także w tekstyliach, z których uszyte są fartuchy personelu.

obraz w pokoju

Niebieski to chłodna barwa, łagodzi stres i napięcia. Biel zaś kojarzy się ze świeżością i pobudza. Czerń to z kolei to przeciwieństwo bieli, uchodzi za barwę mroczną, mogącą wzbudzać niepokój. 

Jeżeli nie chcemy zmieniać w mieszkaniu koloru ścian, możemy skorzystać z dodatków. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem może być obraz na zamówienie! Połączymy odpowiednio kolory, które dopasowane będą zarówno do Ciebie, jak i Twojego wnętrza.

Szukacie sposobu na pobudzenie szarych komórek w biurze lub pokoju nastolatka? Wybierzcie dodatki z czerwienią. Chcecie ukoić nerwy? Polecamy zieleń w odpowiednich odcieniach. Stosowny wątek tematyczny może tu odnieść dodatkowy sukces. Porozmawiajmy! 

Obraz na zamówienie? Kolory wnętrza mają znaczenie!

Jaki kolor obrazu wybierzesz? 

Close Menu