Jak wybrać obraz do sypialni?

Urządzacie mieszkanie lub dom? Zastanawiacie się nad jego wystrojem? Warto pomyśleć o wyjątkowo osobistych akcentach, takich jak obraz do sypialni. Czym się kierować przy jego wyborze?

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Tu znajdujemy ukojenie, tu się wyciszamy i relaksujemy po trudach każdego dnia. To także miejsce, w którym szczególnie chętnie stawiamy na osobiste elementy, a więc takie, które podkreślają naszą osobowość, temperament i gust. Jednym z wyjątkowych i niepowtarzalnych akcentów może być właśnie obraz do sypialni wykonany na zamówienie.

Niestety, na rynku aranżacji wnętrz nie brakuje wszelkiego rodzaju gotowych, czasami wręcz drukowanych obrazów. Wystarczy wejść do galerii handlowej, czy odwiedzić sieciowy sklep… budowlany, a znajdziemy tam pozornie bogatą ofertę twórczości plastycznej i fotograficznej, gotowej do zawieszenia w naszych domach. Czy warto…? O gustach się nie dyskutuje – to prawda – warto jednak zadać sobie pytanie o to, czego tak naprawdę szukamy. Czy obraz do sypialni ma być jednym z wielu identycznych w domach naszych sąsiadów i znajomych? Czy satysfakcjonuje nas fakt, że odnajdziemy to samo dzieło zarówno w barze szybkiej obsługi lub w poczekalni u dentysty? A może jednak szukamy czegoś wyjątkowego, co wyraża nasze wnętrze i przemawia do naszych emocji?

Obraz do sypialni na zamówienie to doskonały pomysł na aranżację wnętrza. Przy rozmowie z osobą zamawiającą zawsze pytam nie tylko o rozmiar pomieszczenia, jego kolorystykę, czy układ, ale także o pasje, pragnienia, czy inne oczekiwania. Często także proszę o zdjęcia pomieszczenia, co pozwala na stworzenie komputerowej symulacji. To niezwykle ważne, aby sypialnia stała się tym miejscem w naszym domu, w którym możemy poczuć się sobą i odetchnąć po codziennej bieganinie.

Niezależnie od tego co wybierzecie: obraz na płótnie, obraz akrylowy, czy akwarelę, warto pamiętać o odpowiednim doborze koloru. Z klimatem sypialni, jako miejscem wyciszenia, doskonale współgrają delikatne pastelowe odcienie. Unikajmy tu z kolei motywujących do działania czerwieni, czy granatów. Co z motywem obrazu? Tu polecam szczególnie delikatne pejzaże, motywy roślinne i portrety. Niezależnie od tego, jakiego wyboru dokonamy, ważne by każdy z nas czuł się z nim dobrze przez długie lata. Każdy projekt musi być odbiciem osoby, której będzie służyć.

Pamiętajmy, że obraz do sypialni to także doskonały pomysł na prezent ślubny. Stawiamy wówczas na wyjątkowość i niepowtarzalność podarunku, który pozostanie z obdarowanymi na długie lata.

Obraz do sypialni – pomysł na prezent ślubny ?

Katarzyna Śliwka – obrazy na zamówienie

 

Close Menu